V rámci Dobrých médii v současné době běží dva hlavní projekty týkající se vzdělávání v oblasti médií a dalších s médii spojených aktivit. Níže uvedené projekty jsou našimi prvními kroky k vzniku centra mediálních aktivit pro všechny, kteří se chtějí, nebo potřebují prezentovat v médiích a tvořit tak pozitivní obraz svých činností a aktivit u široké veřejnosti.


logo-dobramedia-aktivni-obcane-a-mediaAktivní občané a média www.dobramedia.cz - projekt zaměřený na vzdělávání, odbornou a konzultační pomoc aktivním občanům, pracovníkům neziskových organizací, kteří mají zájem zlepšit své znalosti v oblasti vztahu s médií a propagace své činnosti. Projekt stojí na třech pilířích.

Workshopy, které provádíme postupně v každém krajském města odpoví na otázky: Jak fungují média? Jak ve své práci najít téma, které lze „dobře prodat“ médiím? Jak efektivně využívat internet? Jak naspat tiskovou zprávu, která má šanci zaujmout novináře? a dále poskytnou cenné praktické tipy a triky. Jako bonus mají účastníci možnost absolvovat minikurz fotografování, nebo minikurz internetových stránek, v rámci který se mohou naučit a dovědět ty nejnovější informace z daných oblastí.

Druhým pilířem jsou regionální mediální projekty, který vytváří absolventi workshopů. Ty regionální projekty, které zaujmou výběrovou komisi získají odbornou a metodickou pomoc. Současně autor a realizátor takového projektu získá možnost finanční podpory při jeho realizaci. Součástí regionálních projektů je povinně jednodenní seminář otevřený široké aktivní veřejnosti.

Třetím pilířem je příručka, nebo spíš inspirativní rozsáhlá publikace „Buďte více vidět, aneb Lepší PR svépomocí“, kterou Dobrá média vydala ve spolupráci s Janem Rybářem a jeho spoluautory. Účastníci workshopů a regionálních seminářů získávají příručku zdarma. Stejně tak je zdarma i samotná účast na workshopech a seminářích.

Projekt je realizovaný s finanční podporou Evropských strukturálních fondů – Operačního program vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0069


logo-noviny-media-web-01Noviny Dobrá média noviny.dobramedia.cz - internetové noviny plné dobrých zpráv. Noviny Dobrá média jsou zdrojem pozitivních zpráv, informací, pozvánek na akce a dalších příspěvků z různých oblastí života běžných lidí. Noviny Dobrá média jsou otevřeny všem, kteří chtějí prezentovat své činnosti. Umožňujeme publikovat všem a všem. Tedy vše pozitivní. Zájemcům o publikování příspěvků v Novinách Dobrá média stačí splnit pár základních pravidel publikování  a redakce se postará o vše potřebné ke zveřejnění příspěvku.

Noviny Dobrá Média jsou provozovány s finanční podporou Evropských strukturálních fondů – Operačního program vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Reg. č. CZ.1.07/3.1.00/37.0069


Dalším projektem který je ve fázi přípravy je e-larning kopírující a v mnohém rozšiřující problematiku workshopů a regionálních seminonářů.