titulni-obraze-projekt-piste-si

Propojit aktivní lidi ze Zlínského regionu a pomoci jim oslovit své blízké okolí je jádrem regionálního projektu Piště si! Díky němu vznikla internetová stránka www. pistesi.cz, kde lidé najdou informace o tom, co se děje v jejich bezprostředním okolí. A navíc sami o sobě mohou také dát vědět.

 

INFORMACE O PROJEKTU

Projekt realizuje:
Dobrá média – BEZK o.s.

Web projektu:
www.pistesi.cz

Doba trvání projektu:
duben – září 2013

Seminář:
15. června 2013 – Zlín

Partneři:
Escargot, o.p.s.

Projekt podporuje:
Evropský sociální fond v ČR – OPVK

Manažer projektu:
Andrea Pecinová a.pecinova@escargot-ops.cz

 Zlínsko žije

Díky workshopu Dobrých médií ve Zlíně vznikla myšlenka, že zdejší neziskové organizace sice dělají spoustu zajímavých a důležitých věcí, ale neví o nich ani veřejnost, ale mnohdy ani další organizace. Proto vznikl vzdělávací seminář jak pro profesionály z neziskovek, tak pro aktivní místní občany. Ten má pomoci zejména se zlepšením kvality textů, kterými chtějí lidé oslovit své okolí. Zaměří se ale i na další možnosti, jak o sobě dát vědět, pomocí sociálních sítí, webových stránek nebo naopak plakátů či letáků.

Jeho cílem je zkvalitnění prezentace v médiích v oblasti psaného textu. Seminář obsahuje informace o tom, jak zajímavě napsat pozvánku, letáček, tiskovou zprávu pro média, texty na webové stránky, aby splňovaly kritéria optimalizace pro vyhledavače (SEO) – jak na sebe upoutat pozornost a zaujmout. Účastníci semináře se také dozví, jak využívat sociální média k propagaci své činnosti.

Nejen účastníci semináře, ale všichni zájemci ze zlínského regionu budou mít možnost své články, pozvánky nebo fotografie také publikovat na webových stránkách www.pistesi.cz. Navíc se budou moci poradit s odborníky z Dobrých médií.

Hlavní aktivitou projektu je seminář zaměřený na zlínské neziskovky a aktivní občany, který se koná 15. června 2013 v Alternativě – kulturním institutu Zlín, Osvoboditelů 3778, 760 01