titulni-obraze-projekt-hrabuvka-live

Naše mise začala tzv „pod svícnem“. Rozuměj člověče… Jsme lidi co se znají, ač pracujeme v různých firmách, na různých pozicích, jsme různého věku či vzdělání jakož i výše platu J, spojuje nás místo, kde pracujeme: Viva Ostrava – coworkingové centrum neboli sdílené kanceláře. Viva je barevná, inspirativní, ale jak se říká pod svícnem největší tma a venkovní prostor Hrabůvky inspirací příliš neoplývá.

INFORMACE O PROJEKTU

Projekt realizuje:
Dobrá média – BEZK o.s.

Web projektu:
www.vivaopen.cz

Doba trvání projektu:
květen – září 2013

Seminář:
23. května 2013 – Ostrava

Partneři:
Viva Ostrava – coworkingové centrum

Projekt podporuje:
Evropský sociální fond v ČR – OPVK

Manažerka projektu:
Pavlína Miturová

Tak, jak nás cesty svedly všechny k sobě jsme se svorně rozhodli, že je potřeba s tím něco udělat a trochu rozvířit mediální guláš, aby „dobré věci někoho zajímaly“.

A tak jsme netradiční formou pouštíme společně do přípravy guerilla akcí neboli městského zahradničení a zkrášlovaní místní části Ostrava – Hrabůvka. Hodláme s sebou strhnout i další lidi, kterým není lhostejný osud místa, kde pracují, ale hlavně žijí.

Naučit! 23.5.2013
Udělat něco pozitivního a přínosného nestačí, ještě je nutné zajistit, aby se o tom také vědělo. A k tomu je nejlepší využít média. Jak se prezentovat v médiích, jak novináře a širokou veřejnost zaujmout a mnoha dalších zajímavých informací jsem získali na jednodenním workshopu konaném v coworkingové centrum Viva. A protože se o zkušenosti rádi dělíme, pozvali jsme i další aktivní lidi z našeho okolí.

Připravit! 30.7.2013
Den D zvolený jako první výkop guerilla gardeningu v Ostravě Hrabůvce. Klienti Viva Ostrava se pustí do miniguerilla akce a osadí první opuštěné železobetonové okruže. Hlínu zajistí OZO Ostrava, kytičky pak zahradnictví ……. Ruce v hlíně působí jako terapie a věříme, že první výkop přiláká i další spoluobčany.

Pozor! 15.8.2013
Ve spolupráci s městkou částí Ostrava Jih a dětským Klubem Kuky zapojíme do našich guerilla akcí i nejmenší. Co upravíme tentokrát bude záhadou do posledního konce, přece jen guerilla je o tom objevit se a zase zmizet. Sraz bude před Viva Ostrava. Kdo má chuť může se zapojit.

Jedem! 21.9.2013
A nyní už jedeme naplno. Zářijová akce sousedských slavností jakoby vybízela k měskému zahradničení a sousedské výpomoci. Za spolupráci s Cooltourem, o.s. Uhlí, Kreativci sobě, auto mat dáme dohromady sousedskou slavnost jejíž součástí bude také guerillový způsob boje se šedí velkoměsta. Sousedé do toho!