titulni-obraze-projekt-detske-parlamenty-a-media

Dětský (mládežnický) neboli městský parlament Vsetín je skupina mladých lidí, která si klade za úkol ve městě, nebo vesnici, kde působí, seznámit mladé lidi s chodem města, vesnice, zapojit se do dění a představit činnost organizací, médií, …

INFORMACE O PROJEKTU

Projekt realizuje:
Dobrá média – BEZK o.s.

Web projektu:
www.vsetinskezpravy.cz

Doba trvání projektu:
duben – září 2013

Seminář:
12. června 2013 – Vsetín

Partneři:
Dětský parlament Vsetín

Projekt podporuje:
Evropský sociální fond v ČR – OPVK

Manažer projektu:
- Vladimír Hurta hurta.vladimir@gmail.com

Možnost se něčemu přiučit? Proč to nevyužít…
Jednoho dne se členům Dětského parlamentu Vsetín dostala informace, že se bude ve Zlíně v rámci projektu Aktivní občané a média pořádat dvoudenní workshop, který by mohl být zajímavý a hlavně pro nás něčím přínosným. Rozhodli jsme se, že se na tento workshop pojedeme podívat a snad se i něčemu přiučíme. Dvoudenní workshop byl rozhodně zajímavý, a poté jsme se dozvěděli, že vlastně můžeme udělat i něco pro Dětský parlament v rámci Dobrých médií. Naskytla se možnost jít do regionálního projektu a tak jsme ji využili.

Proč jsme chtěli tento projekt? Chceme být více viděni…
Chtěli bychom opět dostat Dětské parlamenty více do podvědomí médií a ukázat lidem skrze ně, co že vlastně Dětský parlament je. Chceme jim ukázat, že Dětský parlament není o politice, kde se sedí v lavici a hlasuje, ale ukázat, že je o mládeži, která se snaží něco zlepšit ve svém okolí, kde žije a snaží se tvořit vztahy mezi dětmi a mládeží. Dále bychom chtěli získat větší důvěru mezi mládeží a taky přibrat do svého týmu nové členy, které bychom rádi uvítali.