Martin Mach Ondřej Martin Mach Ondřej (*1978), novinář, fotograf a ekoporadce - se nejprve vyučil jako truhlář, aby se po zcela nenavazujícím studiu stal sociálním a kulturním ekologem (ať už to znamená cokoliv). Díky tomu ví, jak se pozná to pravé ořechové a dokáže zpaměti odrecitovat tři definice trvale udržitelného rozvoje a vysvětlit, že správná je až ta čtvrtá.Před pár lety spolu se svými přáteli spoluorganizoval vzdělávací a prožitkové kurzy nazvané Škola ekologického myšlení. Pak toho nechal a raději si založil rodinu. Ta teď tráví většinu jeho volného času. Zbytek věnuje administrativě spojené s vedením lakrosového týmu BAX.Kontakt: zelena.domacnost@ekolist.cz

Školí v těchto oblastech:

1. Jak napsat srozumitelný text s hlavou a patou. Prozradí, jak napsat dobrou tiskovou zprávu, kterou novinář se zívnutím nesmaže. Jak tiskovou zprávu zabalit do mašliček a poslat tak, aby se dostala k novinářům a aby ji někteří použili. A jak najít své novináře.

2. Jak se postavit k sociálním médiím, která si vybrat a jakou zvolit strategii. Nastíní, co na sociálních médiích nedělat a některým doporučí, ať se sociálním médiím vyhnou a pořídí si dobrou nástěnku na návsi.

3. Coby dlouholetý vedoucí ekoporadny Zelená domácnost může poradit, jak se můžete chovat šetrněji k životnímu prostředí. A nemusí jít nutně jen o třídění odpadů.

4. Ukáže vám, kde na internetu vzít krásné fotky, ale nekrást. Naučí vás základy úpravy fotek a prozradí vám, že špatná tisková zpráva opatřená hezkou fotkou se rázem stává mnohem lepší.


Má zkušenosti v těchto oblastech:

1. Psaní

Psát se se naučil za pochodu. Ekolist.cz prostě potřeboval články a na studování teorie psaní nebyl čas. Umí napsat větu, která má hlavu a patu, na začátku má velké písmeno a na konci tečku.

2. Vzdělávání a organizování

Pro svého zaměstnavatele vedl několik velkých projektů, realizoval dva ekospotřebitelské testy a řadu seminářů pro neziskový sektor.

3. Ekoporadenství

Ekoporadnu Zelená domácnost vede už několik let. Za tu dobu se naučil, že je potřeba najít chytrou  odpověď i na hloupé otázky.