Hugo Charvát, novinář - překvapeně vystudoval několik škol. Novinářství a mediální znalosti vyzískal na Vyšší odborné škole Publicistiky a Literární Akademii. Znalosti z oblasti životního prostředí a udržitelného rozvoje si kodifikoval ve škamnách staroslavné katedry Sociální a kulturní ekologie FHS.

Kontakt: hugo.charvat@ekolist.cz (724 120 695)


Školí v těchto oblastech:

1. Psaní textů, zejména tiskových zpráv, jejichž ambicí je nezapadnout. Jak napsat text, který zaujme novináře a díky tomu má šanci se dostat k veřejnosti. Jak postavit zprávu, jak najít zvonivý titulek a do zprávy ukrýt sdělení, které chcete propagovat. Kde najít svého novináře a jak si jej udržet.

2. Využití internetu k propagaci. Sociální sítě a jejich výhody pro propagaci a udržování skupiny zájemců. Jak udělat svůj web zajímavý a přitažlivý, aniž byste se museli stát ajťákem. Jak měřit úspěšnost na webu.

3. Základy public relations a propagace (nejen) pro neziskový sektor. Na čem postavit propagaci vaší organizace, co chcete o sobě dát vědět světu a proč.


Má zkušenosti v těchto oblastech:

1. Psaní textů žurnalistických

Své novinářské ostruhy si brousí zejména ve stáji redakce Ekolistu.cz. Je autorem více než tisícovky článků o tématech životního prostředí, zejména z české environmentální politiky, ale píše i o vědeckých objevech a věnuje se tématům jako je energetika, doprava nebo změny klimatu. Vedle českých luhů a hájů pracovně vyjíždí do zahraničí a předstíraje znalosti cizích jazyků, pravdivě reportuje o mezinárodních aktivitách v oblasti životního prostředí. Něco málo zkušeností získal i při nošení kazet a marné snaze bavit hvězdy televizního zpravodajství na TV Prima.

2. Vzdělávání

V rámci své širší vlasti, organizace BEZK, jež je vydavatelem deníku Ekolist.cz, se dlouhodobě věnuje projektům zaměřeným na vzdělávání a školení mediálních schopností – jak široké veřejnosti v rámci projektu Dobrá média, tak specialistů z řad studentů Vyšší odborné školy publicistiky. Řadu nezapomenutelných okamžiků prožil co lektor Dětské televize, kde spoluvedl řadu let redakci na Praze 7. Zde pomáhal dětem a mladým lidem k realizaci snímků, u kterých je k podivu, že je video ještě uneslo.

3. Neziskový sektor

Jako kmenový zaměstnanec  občanského sdružení BEZK má na triku celou plejádu vynikajících projektů, z nichž řada skončila úspěchem. Po nocích se baví psaním projektů, zejména zaměřených na šíření mediální gramotnosti a informací i životním prostředí, jak v zemích českých, tak evropských a dalších přátelsky naladěných regionech.