Fotokurzy Jana Rybáře

8. a 9. března 2014 – Praha

Že se nedá udělat ve fotografování za jediný den velký skok vpřed? Náš kurz fotografování vás přesvědčí o opaku, ať právě začínáte, či se již fotografování stalo vaší vášní.

Termín: 7.  a 9. března 2014 (10,00 – 17,00)

Pořadatel kurzu: Jan Rybář

Místo:  Klub cestovatelů (restaurace Karavanseraj), Masarykovo nábřeží 22, Praha 1.

Cena: 799 Kč

Registrace a více informací: Amaze.cz

Maximální počet účastníků: 8

Lektor: Jan Rybář

Tyto fotokurzy jsou unikátní tím, že vás nebudeme nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou FOTIT! A troufáme si říct, že se vám hned podaří fotografovat o mnoho příček lépe, protože za zády vám bude stát vítěz Czech Press Photo Jan Rybář.

Tento známý novinář, spisovatel a fotograf (vítěz soutěže Czech Press Photo) vás během jednoho dne, tedy šesti intenzivních (a praktických) hodin, naučí „tajné triky“ a na fotografiích z celého světa vám ukáže osvědčené postupy, díky nimž se vám svět za objektivem změní před očima z hodiny na hodinu. (Jde o šest hodin čistého času – začínáme v 10:00, končíme kolem 17 hodiny…).

Pro koho je kurz fotografování určen?

Pro každého. Fotokurzy v této chvíli probíhají ve dvou skupinách:

1. Začátečníci – Fotografem za jediný den I.
Patříte sem, pokud vlastníte jakýkoliv digitální fotoaparát, ale nikdy jste neřešili o moc složitější věci než výměnu baterií a mačkání spouště. A říkáte si, že chcete umět ještě víc, třeba jen lépe fotit své děti či kamarády na výletě na Šumavu či do Antarktidy
 2. Pokročilí – Fotografem za jediný den II.
Patříte sem, pokud:
se cítíte být pokročilí (a zatím jste na mém kurzu nebyli) – tedy jste již propadli kouzlu focení.
absolvovali jste v kurz Fotografem za jediný den pro začátečníky

Jak kurz fotografování probíhá a co vám dá:

Fotokurz trvá šest hodin (čistého času)  - část strávíme v učebně, část při „výpravách“ do ulic a parků Starého Města pražského.V učebně vám Jan Rybář vám na příkladech svých desítek fotografií z celého světa (od Japonska, přes Rusko třeba po Jamajku) ukáže, jak hledět na svět kolem sebe a jaké “triky” užívat, aby na čipech fotoaparátů zůstalo to nejúchvatnější.

Venku si vše vyzkoušíme v praxi:  Zkusíme si, jak fotografovat lidi v ulicích a zachytit atmosféru místa a okamžiku, jak pořídit v přirozeném denním světle dokonalé portréty či jak objevit na zcela nečekaných místech perfektní světlo. “Mám vždy velkou radost, když vidím, jak někdo po kurzu nadšeně a trochu nevěřícně hledí na svůj fotoaparát a říká si: Proč jsem to nevěděl dřív! Snažím se studentům vést ruce, říkat jim: postavte se sem a nastavte na fotoaparátu to a to. Zbytek už přijde sám a výsledek je hned vidět,” říká Jan Rybář.

Začátečníci se naučí, jak ovládat fotoaparát, které „čudlíky“ se hodí, a které je naopak lepší zapomenout, základní principy kompozice a dalších „fíglů“, díky nimž budou fotografie opravdu ze hodiny na hodinu lepší.

Pokročilí se vydají do hlubin dalších triků a typů profesionálů – prozkoumáme ještě další fantastické postupy při práci s fotoaparátem, světlem, kompozicí, a zkusíme si také pár fotokouzel pro rychlé úpravy fotografií (včetně vytváření HDR fotografií). I zde platí: Vaše fotky prostě budou lepší!

Musím na tento kurz něco umět?

Pro kurz začátečníků vlastně ani ne. Je jen nezbytné alespoň zhruba tušit, jak se váš fotoaparát zapíná.
Pro kurz pokročilých je dobré znát přece jen trochu více, být „pánem“ svého fotoaparátu a vědět, co se v něm zhruba děje a k čemu slouží ty různé čudlíky a kolečka.